Baltų vienybės dienos laužas liepsnojo ant Bėčionių piliakalnio

In Renginiai by DieveniskesLeave a Comment

dsc_2432-2Rugsėjo 22-ą dieną, 20.00 valandą ant šimtų Lietuvos, Latvijos, Gudijos, Lenkijos ir Rusijos piliakalnių užsidegė laužai. Taip jau ne vienerius metus švenčiama Baltų vienybės diena, kuri žymi dvi gražias datas.

Rudens lygiadienis buvo nuo seno žinoma ir minima baltų religinė šventė ir labai simboliška, kad būtent tą dieną 1236 metais prie Šiaulių lietuvių ir latvių protėvių gentys sutriuškino Kalavijuočių ordiną. Baltų kova prieš kryžiuočių ir Kalavijuočių agresiją – tai daugiau kaip 200 metų nuolatinės didvyriškos kovos už savo žemę, papročius ir tikėjimą. Jei Saulės mūšyje mūsų protėviai nebūtų sutriuškinę Kalavijuočių ordino, tai labai neaišku lietuvių ir latvių nebūtų ištikęs prūsų tautos likimas, gal šiandien baltų tautos būtų gyvos tik legendose, istorijos vadovėliuose ir muziejuose. Dažnai Saulės mūšio reikšmė deramai neįvertinama, nes galvojama, kad svarbiausia mūsų tautos pergalė tai Žalgirio mūšis. Tačiau galima drąsiai tvirtinti, kad jei nebūtų Saulės mūšio pergalės, nebūtų ir Žalgirio mūšio.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga tradiciškai šią šventę minėjo Šalčios krašte, netoli Dieveniškių, prie Bėčionių piliakalnio. Kūrenome laužą, dalijomės duona ir vandeniu, linkėjome vieni kitiems pačių geriausių dalykų – laimės, skalsos, ramybės. O mūsų dvejoms išlikusioms Baltų tautoms linkėjome taikos ir vienybės. Nes prieš 680 metų mūsų protėviai mums parodė, kad išlikti ir laimėti galima tik susivienijus, tik būnant kartu.

Šventė baigėsi, laužas užgeso, bet mes visi, tiek Dieveniškių krašto žmonės, tiek Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos nariai išsinešėm po mažą baltų vienybės kibirkštėlę, kuris mus šildys visus metus, iki kitos Baltų vienybės dienos.

img_20160922_202712-1dsc_2420-1

Leave a Comment