Šalčininkų kuopos šauliai ir jaunieji šauliai Nepriklausomybės dienos renginiuose

In Be kategorijos, Edukacija, Gyventoju straipsniai by DieveniskesLeave a Comment

Šiemet, minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Šalčininkų 1011-osios kuopos šauliai dalyvavo visur ir gausiai.

Kovo 9 d.

Mūsų jaunieji šauliai dalyvavo pirmosios knygos moksleiviams apie Lietuvos kariuomenę „Kario keliu“ pristatyme. Knygos autorius – istorikas Dalius Rakutis, o recenzentas hum. m. dr. ats. vyr. ltn. Vidmantas Petras Kuprevičius – mūsų kuopos ryšių su visuomene skyriaus viršininkas, Vilniaus Užupio gimnazijos ir Baltupių progimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovas.

Kovo 10 d.

Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje vyko iškilmingas Nepriklausomybės dienos minėjimas. Jaunieji šauliai (vadovas vyr. ltn. V. Garšva) davė jaunojo šaulio pasižadėjimą ir papildė mūsų kuopos gretas, nešė Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės rinktinės vėliavą, kariai savanoriai šovė šventines salves. Pasižadėjusius jaunuosius šaulius sveikino rinktinės vadas mjr. M. Milius. Po ceremonijos programą tęsė šventinis koncertas bei ginkluotės paroda.

Aštuoni mūsų jaunieji šauliai iš Vilniaus A. Vienuolio ir šv. Kristoforo progimnazijų (būrio vadas T. Bagdanavičius), kartu su kitais rinktinės šauliais, dalyvavo kino „Emilija iš Laisvės alėjos“ seanse (kuriame trumpą vaidmenį turėjo ir V. P. Kuprevičius). Dar prieš kiną tikėtasi didelės nuostabos. Taip ir įvyko – filmas visus sužavėjo ir paliko didelių įspūdžių, tai buvo puiki istorijos pamoka jauniesiems šauliams.

Kovo 11 d.

Šiemet Nepriklausomybės dieną mūsų kuopos šauliai žengė plačia koja.

Vilniuje, prie LR Krašto apsaugos ministerijos, vyko iškilminga šaulių priesaikos ir jaunųjų šaulių pasižadėjimo Lietuvos Respublikai ceremonija. Ceremonijoje prisiekė vienas mūsų šaulys, o pasižadėjimą davė ir mūsų kuopos gretas papildė net 36 jaunieji šauliai iš Vilniaus, Baltosios Vokės, Pagirių ir Marijampolio (vadovai S. Barevečius, dim. srž. J. B. Bagdanavičius, dim. kpt. B. Maslaveckas, v. t. vyr. psk. E. Veder). Visus sveikino Krašto apsaugos viceministras G. Jeglinskas, Lietuvos šaulių sąjungos vadas ats. plk. ltn. L. Gumbinas ir Vilniaus miesto meras (taip pat šaulys) R. Šimašius, laimino kapelionas, grojo Lietuvos kariuomenės orkestras.

Šalčininkuose taip pat vyko didis sujudimas. Ten Nepriklausomybės dieną šventė visa Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė. Tuo pačiu buvo paminėtas ir Šalčininkų karių savanorių kuopos gimtadienis. Iškilmingoje eisenoje kartu su kariais savanoriais ir pasieniečiais dalyvavo ir būrys mūsų kuopos šaulių. Pagrindinėje miesto aikštėje vyko iškilminga rikiuotė, grojo KASP orkestras, buvo apdovanoti pasižymėję kariai bei įteikti kariniai laipsniai. Šventės proga rikiuotės dalyvius bei miesto gyventojus sveikino Šalčininkų rajono meras Z. Palevič. Po rikiuotės vyko didelė karinės technikos ir ugniagesių įrangos paroda, miesto gyventojai dalyvavo įvairiose rungtyse, vaišinosi kareiviška koše.

Kovo 15 d.

Vilniaus A. Vienuolio progimnazijoje vyko nacionalinės gynybos diena, mokyklą aplankė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) specialistai. Mokiniai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomene, jos istorija ir dabartimi, dalyvavo karinėse estafetėse bei susipažino su tikra ginkluote ir ekipuote. Prie renginio aktyviai prisidėjo ir progimnazijos jaunieji šauliai (vadovas dim. srž. J. B. Bagdanavičius). Renginys paskatino mokinius jungtis į jaunųjų šaulių būrelį; vien šiais mokslo metais prisijungė daugiau nei 20 naujų narių.

Šiemet mūsų kuopos šaulių tik daugėja, lankomasi vis daugiau mokyklų, steigiami nauji jaunųjų šaulių būreliai. Džiugu stebėti visuomenės jungimąsį į šią garbingą organizaciją.

Tomas BAGDANAVIČIUS

Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos ryšių su visuomene skyriaus viršininko pavaduotojas

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Leave a Comment